Autobusuose – pertvaros tarp vairuotojo ir keleivių

Kėdainių mieste ir rajone važinėjančiuose maršrutiniuose autobusuose nuo šiol bus dar saugiau. Nuolat autobusą vairuojantį vairuotoją bei autobuse sėdinčius keleivius perskirs speciali pertvara.

Ji saugos tiek autobuso vairuotoją, tiek keleivius nuo bereikalingo kontakto. Taip siekiama dar greičiau pažaboti viruso plitimą.

Įrengs per savaitę

Ir nors šios saugumo priemonės ne pačius geriausius laikus išgyvenančiai keleivių vežimo bendrovei UAB „Kėdbusas“ kainuos tikrai nemažai, tačiau, pasak įmonės vadovo Evaldo Cicėno, vairuotojų ir keleivių saugumas šiandien yra svarbiausia.

„Mes rūpinamės savo vairuotojų bei keleivių saugumu, todėl šią savaitę autobusuose pradėtos montuoti specialios permatomos pertvaros tarp vairuotojo ir keleivių. Taip siekiame kiek įmanoma labiau sumažinti kontaktą tarp vairuotojo ir keleivių. Specialus audinys yra permatomas, tad susikalbėti per jį tikrai pavyks“, – pastebi E. Cicėnas. E. Cicėnas turi gerų žinių ir autobusų vairuotojams. Nors nuo šiol jiems darbo daugiau, mat turi pardavinėti vienkartinius bilietus keleiviams, bet kils ir jų atlyginimai.

Ir kitos priemonės

„Kėdbuso“ vadovas pažymi, kad specialūs tentai atsiras ne tik didžiuosiuose, bet ir mažuosiuose autobusuose. Taip pat bendrovė numačiusi bei vykdo ir kitas priemones, skirtas koronaviruso plitimui sustabdyti.

„Bendrovė  „Kėdbusas“ nuolat vykdo savo autobusų valymą, taip pat dezinfekuojami ir paviršiai, kuriuos nuolat liečia keleiviai – rankenos, laikikliai, turėklai. Darbai vykdomi tiek darbo, tiek poilsio dienomis. Tinkamas dezinfekcinių priemonių naudojimas nužudo daugumą mikroorganizmų ant rankų ir užkerta kelią ligoms plisti.

Noriu pažymėti, kad mes įgyvendiname net ir tas priemones, kurios nėra nurodytos kaip privalomos, o yra tik rekomendacijos, patarimai. Mums vairuotojų ir keleivių sveikata yra svarbiausia“, – paaiškina bendrovės direktorius.

Vairuotojams kils atlyginimai

E. Cicėnas turi gerų žinių ir autobusų vairuotojams. Nors nuo šiol jiems darbo daugiau, mat jie turi pardavinėti vienkartinius bilietus keleiviams, bet kils ir jų atlyginimai.

„Vienkartinis bilietas autobuse nuo šiol kainuoja 60 centų, vienkartinis bilietas su 50 procentų nuolaida kainuoja 30 centų. Mes privalėjome priimti tokius sprendimus.

Vadovaujantis 2019–2021 metų įmonės veiklos planu, atsižvelgiant į nuolat mažėjantį keleivių srautą ir įvertinant didelius bilietų gamybos ir pardavimo kaštus, buvo numatyta atsisakyti pardavinėti bilietus platinimo vietose.

Bet tai gera žinia mūsų vairuotojams, mat mes sutaupėme ir jiems kils atlyginimai“, – paaiškina „Kėdbuso“ vadovas.

Iš vairuotojo saugiai

Bendrovės „Kėdbusas“ direktorius E. Cicėnas sako, kad autobusų keleiviams sudarytos visos sąlygos įsigyti kelionės bilietą iš vairuotojo.

„Kiekviename autobuse yra dezinfekcinio skysčio, autobusai dezinfekuojami, vairuotojai dėvi burną ir nosį dengiančias kaukes. Prašome keleivių autobuso bilietus pirkti autobusui sustojus. Taip pat prašome paruošti pinigėlius be grąžos, taip jūs taupysite tiek savo, tiek autobuso vairuotojo laiką“, – sako E. Cicėnas.

Straipsnio autorius: Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šaltinis:http://rinkosaikste.lt

Parašykite komentarą